3:6 6:4 7:10
Maria Jose Martinez Sanchez
Sara Sorribes Tormo
INFO

V první hře nastoupila Strýcová proti favoritce Muguruzaové, která od začátku na kurtu dominovala a během půl hodiny vyhrála první set 6:0. Plzeňská bojovnice se nevzdala a dokázala ve druhém setu vyrovnat. Jenže ve třetím setu pustila soupeřku do náskuku a loňská vítězka Rolland Garros dovedla zápas do vítězného konce.

Ani druhá hra nebyla lehká. Plíšková nastoupila jako favoritka, ale se 70. hráčkou žebříčku měla starosti. První sadu uhrála relativně v klidu. Ve druhém setu si poprvé prohrála své podání a soupeřce poté nabídla také setbol. Ten naštěstí zůstal nevyužit a finalistka loňského US Open dokázala otočit a srovnat na celkových 1:1.

Důležitý byl třetí zápas, ve kterém svedly souboj jedničky. Plíšková udělala se slavnou soupeřkou rychlý proces a oproti sobotě předvela daleko lepší zápas. Muguruzaové dokonce nedala ani moc šancí, jediný prohraný servis si připsala ve druhém setu za stavu 5:1. Po hodině a dvou minutách pak proměnila druhý mečbol a vyhrála hladce 6:2, 6:2.

Také Strýcová předvedla lepší výkon než v sobotu a ve čtvrté hře připdala rozhodující bod. Rozhodující brejk první sady získala za stavu 3:3 ihned poté, co si obě tenistky poprvé své podání prohrály. Plzeňská bojovnice pak doservírovala sadu suverénně čistou hrou. A pohodu si přinesla i do druhého dějství, v němž soupeřku dvakrát brejkla a mířila za vítězstvím. Jenže pak přišly patálie s neproměněnými mečboly. První dva při svém servisu prohospodařila, game nakonec prohrála a soupeřka ještě stihla snížit na 4:5. Strýcova pak při svém podání vedla 40:0, ale zápas zakončila až při pátém mečbolu parádním kraťasem.

V závěrečné čtyřhře, v níž už o nic nešlo, se dostaly do hry tenistky, které nezasáhly do dvouher. Šafářová a Siniaková v ní prohrály s párem Martínezová, Sorribesová 3:6, 6:4 a 7:10.

Zdroj: Sport.cz